Strona Główna Schemat działania Walczący ojcowie Pomóż Galeria Filmy November 27 2021 03:04:33
Nawigacja
Strona Główna
Schemat działania
Walczący ojcowie
Pomóż
Kontakt
Zamaskowana PRZEMOC !
Wstyd, blokada, obawa???
Przemek i Wiktor wie
Prawdy życiowe
Powiększ napisy w górnym prawym rogu A+/a-
Słońce i Wiatr & Syndrom 2 zeta
Bajki Syndrom 2 zeta

Szedł Grześ przez wieś i zbierał ziarno zbierał. W pocie czoła uzbierał cały worek, a że zakochał się w jednej pupce i zamieszkali razem pupka czerpała ziarenka z worka, dlatego Grześ wciąż zbierał i zbierał. Czasami pupka znalazłszy ziarenko wrzuciła do worka. Po latach pupka już nie chciała być z Grzesiem więc rzekła : pójdę sobie ale daj mi ten worek bo przecież ja też ziarna tam wrzucałam. Grześ oddał worek z obietnicą ,że teraz małymi garściami będzie wciąż go zasilać bo pupka wciąż mu bliska była. I tak pewnie długo by to trwało bo Grześ tylko ziarna zbierać potrafił i o pupce myślał. Jednak pupka coraz częściej wysyłała Grzesiowi ziarenko piasku z napisem : oddaję ci to ziarenko bo nic od ciebie nie chcę, chcę zapomnieć ,że miałam cokolwiek wspólnego z tobą.
Grześ nie mógł pojąć skąd taka postawa pupeczki.

Dzisiaj jednak w dobie cywilizowanych, doświadczonych i wykształconych specjalistów psychologi i pokrewnych nauk ścisłych możemy logicznie wyjaśnić to zagadnienie. To jest syndrom „2 zeta” przekazywany z pokolenia na pokolenie.
Gdy nastoletnia dziewczyna z chłopakiem wyjeżdża na wycieczki , kupuje sobie nowe ubrania pomimo ,że nie ma własnego dochodu, dotychczas wszystko finansowali rodzice więc wiedzą lecz przymykają oko na te sprawy (nie ważne czy z wygody, czy z innych powodów). To oczywiście nie jest niczym nagannym do momentu gdy któregoś dnia nastolatka ze swoim chłopakiem po wspólnym wystrojeniu się wychodzą razem na dyskotekę a tu za nimi wybiega matka dziewczyny i mówi : „masz tu córeczko 2 zł żebyś mogła zapłacić za swój wstęp...” !?!
Matka chciała aby córka mogła poczuć się niezależna i niczym nie zobowiązana, jednak w tych okolicznościach oprócz ośmieszenia samej siebie poniżyła bogu ducha winnego chłopaka. On zapewne odebrał to mniej więcej tak : córka od ciebie żadnej łaski nie potrzebuje, na nic twoje starania.
Dodatkowo przekazała córce syndrom „2 zeta” inaczej nazywany „fałszywą dumą” . Pokrewną przywarą jest tzw „zakłamana szlachetności z niemocy” - człowiek nie mający charyzmy, odwagi, możliwości lub argumentów aby bronić swojego interesu ustępuje podciągając swoją niemoc pod przyzwoitość, szlachetności itd. ...ale to już inna bajka...
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 62,861 Unikalnych wizyt